» » МАҢҒЫСТАУ ПОЛИТЕХНИКАЛЫҚ КОЛЛЕДЖІ «ӨЗІН – ӨЗІ ТАНУ»: МАХАББАТ ПЕН ШЫҒАРМАШЫЛЫҚ ПЕДОГОГИКАСЫ» АТТЫ ДӘСТҮРЛІ ОНКҮНДІКТІҢ ЕСЕБІ

Маңғыстау политехникалық колледжі

«Өзін – өзі тану»: Махаббат пен шығармашылық педогогикасы» атты дәстүрлі онкүндіктің есебі

«Өзін-өзі тану: махаббат пен шығармашылық педагогикасы» тақырыбында онкүндік өтілді. Өтілетін іс-шараларға жоспар құрылып, бекітілді. Адамгершілікті дамыту ең алғашқы кезекте  адамгершілік- рухани құндылықтарды жаңғырту  мен  адам жанының  қоршаған ортамен  үйлесімді түрдегі қарым-қатынасқа  қазіргі күні ерекше  назарда  екені  баршаға мәлім.   Салтанатты жиында өзін-өзі тану пәнінің әдісі бойынша    топтық ән айтылып,  жоба авторы Сара Алпысова   Назарбаеваның «Бөбек» қорында ұстаздарға ең бастысы мектепте  рухани-адамгершілік болуы туралы айтылған  «Адамды сүю» видеосынан  үзінді көрсетілді.

Колледжіміздің оқу –тәрбие ісі жөніндегі орынбасары Г.И.Асылбай  колледж студенттеріне «Адам бол!»  сөзімен бастап әрбір адам өмірі өзін-өзі танумен басталатынын  атап өтті.

Осы күннен бастап колледжімізде  «Жүректен жүрекке» атты мейірімділік акциясы басталды. Мақсаты: жиналған қорды мүгедек  балдарға тапсыру.

Онкүндік барысында  колледж кітапханасында «Мейірім - төгетін ана» тақырыбында кітаптар көрмесі өтті. Колледж кітапханашысы Сатыбалдиева Г. Студенттерге асыл қасиеттер  туралы, мейірімділік туралы шығармашылық қиялын, ой-өрісін дамыта отырып, танымдық қабілеттерін жетілдірді.

Жоспар бойынша  дене тәрбиесі пәнінің оқытушылары Бегешова А., Өтепбергенов Ә. ЧС-16-01с, ТД-16-01с топтарында «Ұлт рухының биік белесі» тақырыбында тәрбие сағатын өткізді. Тәрбие сағатының мақсаты студенттердің бойында салауатты өмір салтын қалыптастыра отырып, патриоттыққа, адамгершілікке тәрбиелеу болып табылады.

«Мейірімділік – асыл қасиет» тақырыбында ХТ-15-01с тобында, топ жетекшісі Құрашева Г. жетекшілігімен дөңгелек үстел өтті. Дөңгелек үстелдің  мақсаты студенттің  бойына рухани-адамгершілік  қасиеттерді ұялату, жақсы-жаманды ажырата білуге ,адамдық асыл қасиеттерді игеруге ықпал ету. Бір-бірімен қарым-қатынастарын жақсарту, оларды  адамгершілікке, имандылыққа, шыншылдыққа, мейірімділікке тәрбиелеу.

АТЖ-15-02с тобында «Өнеге – отбасынан» тақырыбында тәрбие сағаты өтті. Топ жетекшісі Б.Шакирова студенттердің «отбасы», «мейірімділік», «қайырымдылық» құндылықтары туралы түсініктерін кеңейтіп, мейірімділіктің адам өміріндегі маңыздылығын түсіндіріп, отбасы құндылықтары туралы ой-пікірлерімен бөлісті.

Онкүндіктің қорытындысы «Ән –көңілдің ажары» атты студенттер арасында ән сайысы өтті.   «Өзін-өзі тану: Махаббат пен шығармашылық педагогикасы» атты онкүндіктің жиынының соңында «Ақ тілек», «Туған жерім» әні орындалып, ҚР әнұранымен аяқталды.

Маңғыстау политехникалық колледжі

«Жастар арасындағы қылмыс» дөңгелек үстел

Маңғыстау облысының қылмыстық істер жөніндегі мамандандырылған ауданаралық сотының бас маманы, сот мәжілісінің хатшысы Әбдімұқан Марлен Жеңісұлы және жетекші маман Сәндібаева Айжан Болатқызының қатысуымен 2 курс студентеріне «Жастар арасындағы қылмыс»  тақырыбында дөңгелек үстел өтті.  Қазіргі кезде жастар арасында белең алған қылмыстың алдын-алу шараларының жүргізіліп жатқандығын және де жастар арасындағы заңбұзушылықтарды болдырмау үшін бала тәрбиесіне оқытушылармен қатар ата-аналар да бірдей атсалысуы қажет екендігін атап өтті.